Produkty

Zastupované společnosti

TOUCH-TEST STT

Akustický signální přístroj STT


Hlavní oblastí použití Touch-Testu je jednoznačné určení prvního kontaktu mezi obrobkem a přibližujícím se brusným kotoučem u precizních brusek.

Všeobecně je možné Touch-Test použít všude tam, kde je kladen důraz na přesné určení dotyku a nasazení vybrací, jako například u soustruhů, frézek a podobně.

Výborné výsledky jsou při použití na profilovacím zařízení DIAFORM

Použití Touch-Testu snižuje únavu obsluhy, která se může plně soustředit na výrobek a obsluhu stroje.

Běžně aplikovaný postup značení obrobků modrou tuší  sebou přináší určitá rizika. Pokud je tuše odstraněna, může být již odstarněno i nějaké množství materiálu, takže obrobek může být již podměrečný.

  • Při použití Touch-Testu je tato tušírovací metoda již minulostí.
  • Touch-Test je zabudován do praktického plastového pouzdra  o velikosti (120x65x40 mm).
  • Přístroj je napájen z 9-voltové baterie, která pracuje celé měsíce. Na přání je jako opce k dodání i síťový adaptér na 220 – 240 VAC.
  • K přístroji Touch-Test se připojí pomocí kabelu magnetická sonda, která je odolná proti vlkosti a nárazu. Akustický signál může být vnímán buďto přes generátor signálu (80dB)  nebo pomocí vysoce citlivých sluchátek.
  • Pomocí otočného potenciometru se přístroj zapíná a zárovň se zde nastavuje hlasitost.

Velice jednoduchá manipulace:

Magnetickou sondu umístit přímo na obrobek, nebo do bezprostřední blízkosti, zapnot Touch-Test a každý k obrobku blížící se zdroj vibrací je slyšitelný přes zvukový generátor nebo prostřednictvím sluchátek. Stroj je možné nyní nastavit absolutně precizně.