Produkty

Zastupované společnosti

Jednopaprskové senzory s integrovaným zesilovačem

rozdělení

 • PMI 6 mm - s 3pólovou zástrčkou M8, nebo s kabelem s volným koncem
 • PDI 6 mm - s 3pólovou zástrčkou M8, nebo s kabelem s volným koncem
 • PXI série
 • PSI 8 mm - se spouštěcím obvodem stenosměrného světla, nebo se spouštěcím obvodem střídavého světla
 • PKI 10 mm - PKI 20 až PKI 80

Příklad použití a obecné informace

  Všechny typy mají spočné, že mají do tělesa senzoru integrovaný stejnosměrný, nebo střídavý zesilovač, který je umožněn extrémní miniaturizací všech elektronických součástek. Výhodou těchto senzorů je jejich kompaktní provedení. Další rozdělení senzorů je do celkem devíti sérié, které se liší velikostí a tvarem vidlicového tělesa senzoru.
  Pět sérií je nabízeno jako infračervené vidlicové senzory, dvě série jako laserové vidlicové a jedna série jako vidlicové senzory s viditelným paprskem světla (červené světlo/650 nm). K výše uvedeným typům ještě přibyla řada dělených laserových senzorů. Všechny typy mají přepínání světlo / tma, které je buďto přímo na senzoru, nebo může bý proveden přes spojovací kabel. Spojení je buďto přes 3-pólový M8 senzový konektor, nebo pomocí PUR-spojovacím kabelem.

  U nástrojů s centrálním spojovacím systémem je kompaktní provedení senzorů s jejich provedením 6 mm nebo 8 mm série PMI/PDI popřípadě PSI velikou výhodou.

  Kromě tohoto se projeví i cenová výhoda oproti sériím s odděleným zesilovačem. Totot platí o to více, pokud se s porovnáním použitého velkého počtu senzorů v postupových nástrojích, kde například pro každý modul je nasazeno ergibt sich in der Regel ein Preisvorteil gegenüber den Serien mit separatem Verstä senzory pro hlídání dvojitého plechu a jeden senzor pro kontrolu podání.

  Odpadá upevňování externího zesilovače, senzor se může připojit přímo do centrálního systému.

  Dle přání zákazníka je možné osadit senzory jak s 3-pólovými senzorovými konektory a příslušným spojovacím kabelem, tak i přes pevný PUR kabel, který si zákazním přizpůsobí na potřebnou délku.

  10 mm typy série PKI/PKL – tak jako dělené laserové senzory se s oblibou používaji v montážních linkách pro kontrolu polohy.