Produkty

Zastupované společnosti

Olej

Oleje s aditivy vysoké jakosti pro spolehlivé mazání

Oleje dobře odvádějí teplo z mazaného místa. Kromě toho vykazují vysloveně dobré vlastnosti po stránce vzlínavosti a smáčivosti. Proto se olejové mazání často používá při vysokých teplotách nebo vysokých otáčkách. Typické oblasti použití jsou převodovky, řetězy, kluzná ložiska, hydraulika a kompresory.

Označení Název Popis
OKS 300 Koncentrát MoS2 v minerálním oleji Aditivum na bázi MoS2 a Mox. Jako přísada průmyslových olejů. Snižuje tření, teplotu a opotřebení. Vyhlazuje povrchové plochy. Vytváří podmínky pro nouzový chod. Neusazuje se. Prochází běžnými filtry, nereaguje na magnetické filtry. Přísada převodových,m
OKS 310 Mazací olej pro vysoké  teploty s MoS 2 Mazání částí strojů do +450°C, pokud nelze použít oleje a tuky. Vypařování základního oleje beze zbytku nad +200°C. Suché mazání od +200°C do +450°C. Mazání v hutních provozech, slévárnách, válcovnách a keramickém průmyslu.
OKS 340 Ochrana pro řetězy, přilnavé mazivo Syntetické mazivo pro části strojů, které jsou vystaveny vysokým tlakům nebo vlivům koroze. Extrémní penetrační schopnost. Přilnavý a odolný proti otěru. Velmi dobrá ochrana proti opotřebení. Neutrální vůči O-kroužkům. Bez rozpouštědel. Pro rychloběžné ře
OKS 350 Řetězový olej pro vysoké teploty s MoS2, syntetický Syntetický olej pro části strojů, při vysokých teplotách a vlhkosti. Mazání pro nouzový chod při překročení teploty použitelnosti oleje nebo při nedostatečném mazání. Velmi dobrá ochrana proti opotřebení díky MoS2, a to i při extrémních zatíženích.
OKS 352 Olej pro vysoké teploty, synthetisch, ISO VG 320 Syntetický olej pro vysoké teploty. Dobrá ochrana proti opotřebení díky vysokotlakým aditivům. Velmi dobrá odolnost proti oxidaci a tím i proti stárnutí. Malý sklon k odkapávání při vysokých teplotách. Minimální ztráty odpařováním. Vypařování beze zbytků.
OKS 353 Hochtemperaturöl, světlé barvy, syntetický, ISO VG 100 Syntetický olej pro vysoké teploty. Dobrá ochrana proti opotřebení díky vysokotlakým aditivům. Velmi dobrá odolnost proti oxidaci a tím i proti stárnutí. Malý sklon k odkapávání při vysokých teplotách. Minimální ztráty odpařováním. Vypařování beze zbytků.
OKS 360 Vysoce jakostní olej pro ochranu proti korozi Skladování a mazání v podmínkách vyvolávajících korozi. Vynikající antikorozní ochrana díky inhibitorům VCI. Dobré penetrační vlastnosti. Přilnavý. Ochrana kovových ploch při vnitřním a venkovním uložení po dobu až 2 let volně pod střechou nebo při námořní dopravě.
OKS 3640 Kompresorový olej pro potravinářské technologie Plně syntetický. Optimální výběr přísad proti oxidaci a stárnutí. Dobré vlastnosti po stránce odpuzování vzduchu a vody. Dobrá ochrana proti opotřebení. Odolává vodní páře, alkalickým a kyselým desinfekčním  a čisticím prostředkům. Pro šroubové a křídlové kompresory.
OKS 3650 Kompresorový olej pro potravinářské technologie Plně syntetický. Optimální výběr přísad proti oxidaci a stárnutí. Dobré vlastnosti po stránce odpuzování vzduchu a vody. Dobrá ochrana proti opotřebení. Odolává vodní páře, alkalickým a kyselým desinfekčním  a čisticím prostředkům. Pro šroubové a křídlové kompresory.
OKS 3720 Převodový olej pro potravinářské technologie Plně syntetický. Také pro mazání valivých a kluzných ložisek, řetězů na všech mazacích místech. Dlouhé provozní doby v důsledku vysoké teplotní a oxidační stability. Dobrá ochrana proti opotřebení. Odolává vodní páře, alkalickým a kyselým desinfekčním a čisticím prostředkům.
OKS 3740 Převodový olej pro potravinářské technologie Plně syntetický. Také pro mazání valivých a kluzných ložisek, řetězů na všech mazacích místech. Dlouhé provozní doby v důsledku vysoké teplotní a oxidační stability. Dobrá ochrana proti opotřebení. Odolává vodní páře, alkalickým a kyselým desinfekčním a čisticím prostředkům.
OKS 3750
OKS 3751
Přilnavé mazivo s PTFE Mazací olej s PTFE. Dlouhé provozní doby v důsledku vysoké teplotní a oxidační stability. Velmi dobrá ochrana proti opotřebení. Dobrá odolnost vůči tlaku. Dobrá přilnavost. Odolává vodní páře, alkalickým a kyselým desinfekčním a čisticím prostředkům. Neutrální po stránce chuti a zápachu.
OKS 3770 Víceúčelový olej pro potravinářské technologie Plně syntetický víceúčelový olej. Dlouhé provozní doby v důsledku vysoké teplotní a oxidační stability. Dobrá ochrana proti opotřebení. Odolává vodní páře, alkalickým a kyselým desinfekčním a čisticím prostředkům. Neutrální po stránce chuti a zápachu.
OKS 3780 Hydraulický olej pro potravinářské technologie Plně syntetický olej pro hydraulické systémy a jiné části strojů. Dlouhé provozní doby v důsledku vysoké teplotní a oxidační stability. Dobrá ochrana proti opotřebení. Odolává vodní páře, alkalickým a kyselým desinfekčním a čisticím prostředkům.
OKS 3790 Hydraulický olej pro potravinářské technologie Rozpouštění cukrových krust. Čištění částí strojů. Mazání jemných mechanismů. Tvářecí prostředek pro obaly. Dobrý čisticí a mazací účinek. Dobrá ochrana proti opotřebení a korozi. Emulse neutrální po stránce chuti a zápachu. Speciálně pro průmysl cukrovinek.
OKS387 Mazivo pro vysoké teploty pro potravinářské technologie Syntetické mazivo s grafitem pro silně namáhaná mazací místa při extrémních teplotách. Snižuje opotřebení, vynikající vlastnosti pro mazání a při nouzovém chodu. Nad +200°C se bez zápachu a zbytků odpařuje základní olej, suché mazání do +600 °C.
OKS 450
OKS 451
Mazivo pro řetězy a přilnavé mazivo, transparentní Pro rychloběžné řetězy a jiné části strojů, které jsou vystaveny vysokým tlakům nebo vlivům koroze. Extrémní penetrační schopnost. Přilnavé. Otěruvzdorný. Velmi dobrá ochrana proti opotřebení. Odolný vodě. K mazání ohebných pohonů.
OKS 600
OKS 601
Víceúčelový olej Nízkoviskózní univerzální olej. Extrémní penetrační schopnost. Demontáž zkorodovaných dílů. Dobré mazací vlastnosti. Odpuzuje vlhkost. Čištění a ošetřování kovových ploch. Chrání elektrické kontakty. Pro průmysl, dílnu a hobby
OKS 670
OKS 671
Vysoce jakostní mazací olej s bílými tuhými mazacími látkami Dlouhodobé mazání částí strojů, které jsou vystaveny vysokým tlakům, prachu nebo vlhkosti. Dobrá ochrana proti korozi. Ideální pro řetězy v prašném prostředí, např. u dopravních systémů, balicích strojů a plnicích automatů. Olej na řetězy jízdních kol.
OKS 700
OKS 701
Jemný olej pro ošetřování, syntetický K mazání a ošetřování částí strojů v jemné mechanice. Bez pryskyřic a kyselin. Dobré penetrační vlastnosti. Velmi dobrá smáčivost. Snášenlivost s plasty. K použití u měřicích přístrojů, zámků, v jemné mechanice nebo optice.
OKS 1000 Silikonové oleje Kluzný a separační prostředek pro plasty a elastomery. Také jako tlumičový olej. Neutrální vůči plastům a elastomerům a lakům. Široký rozsah teplot použití. Velmi dobrá smáčivost povrchu. Bez pryskyřic a kyselin. Dodává se ve viskozitách 50 až 5 000 cSt (na dotaz).